Dalinamės keliomis esminėmis mintimis apie knygą „Vyro kelionė“. Anot John’o Eldredge’o, kurio kita knyga vyriškumo
tema „Laukinis širdyje“ ilgą laiką buvo bestselerių sąrašuose, nėra rizikingesnio užmojo kaip „tapimu vyru“.
Tai didysis išbandymas, vykstantis kiekvieno vyro gyvenime. Ši knyga – tai ne psichologijos vadovėlis, o žemėlapis. Jame išskiriami šeši vyro kelionės etapai, per kuriuos Vyras pereina savo gyvenimo kelionėje:
- Vaikystę,
- Kaubojų,
- Karį,
- Meilužį,
- Karalių;
- Išminčių.
Paskutiniai keturi etapai primena Karl’o Jung’o Vyro Archetipų modelį. Eldredge’as apibūdina tipišką elgesį, kuris vyksta kiekviename etape ir iliustruoja jį pavyzdžiais iš Biblijos, bei iš pasaulietinių biografijų, populiarių filmų ir legendų. Jis mano, kad perėjimas iš vieno etapo į kitą yra laikas, kai „kažkas mumyse turi būti išardytas ir kažkas turi būti išgydytas“. Tokia yra žalos kontrolės forma, leidžianti vyrams žengti į priekį, Eldredge’o „takais“. Be žemėlapio ši knyga primena tarsi pranešimą iš kovos zonos, kuriame vyras ieško gilesnio išgijimo, atkūrimo bei brandos ir Tėvo, besistengiančio kaip galima geriau perduoti savo sūnums asmeninę vidinę patirtį.
Autorius, kuris daugiau žinomas dėl savo nuotykių kupino krikščioniško gyvenimo palaikymo, dauguma situacijų perteikia per krikščioniškąją pusę. Jis tvirtina, jog krikščionių vyrai pasimetę ir mano, jog bažnyčia nepakankamai tarnavo savo vyrams. Ar nuolankus vyras yra vyriškas? Kaip bažnyčia gali įgalinti savo vyrus rasti tą dvasinio augimo kelią, kuris leistų jiems peraugti į Dievo paveikslą?