Šiais laikais apie vyriškumą ir moteriškumą kalbama labai daug. Neretas žmogus yra pasimetęs šiuolaikiniame pasaulyje ir ne veltui: viskas lygėja, liberalėja ir politkorektiškėja. Moterys vis labiau užsiima veiklomis, kuriose anksčiau dominavo vyrai, o ir pastarieji lengvai užleidžia savo pozicijas ir nebemato nieko prieštaringo perimdami moteriškosios pusės požiūrį ir net gyvenimo būdą. Tada pasigirsta, jog nebėra tikrų vyrų, o visos moterys – materialistės.
Apie trauką.
Praktika rodo, kad labiausiai traukia kraštutinumai – skirtingi poliai. Kaip žinoma iš fizikos – vienodi magnetų poliai vienas kitą stumia, o skirtingi – traukia, todėl ir gyvenime – vyriškas žmogus visada seksualiai traukia moteriškąją lytį. Supaprastintai kalbant, tas pats seksualinės traukos/poliškumo dėsnis galioja tarp vyriškai „įmagnetintos“ moters ir moteriškai „įmagnetinto“ vyro arba kitaip sakant – moteriškos moters ir vyriško vyro. „Magnetizmas“ negalioja tarp vyriškos moters ir vyriško vyro bei moteriškos moters ir moteriško vyro.
Apie vyriškumą.
Ypač apie tokį, kuris traukia moteris. Tikiu, greitai pastebėsite, jog savybės, kurias tuoj pat aptarsime, pastaruoju metu nėra tipiškos daugumai vyrų, tačiau svarbu paminėti, kad jas gali išsiugdyti kiekvienas, o progresuojant daroma įtaka ne tik vidiniam pasauliui, bet ir išoriniam. Vyriškai „įmagnetintą“ asmenį visada traukia tikslo, misijos, savirealizacijos veikloje siekis. Vyriškumas gyvenime visad eina su pasitikėjimu, kryptingumu, spontaniškumu, konkretumu, askezėmis. Vyriškas žmogus yra dvasingas, ieškantis, jautrus, ištikimas ir patikimas. Nesvarbu, kieno šios savybės, svarbu, kaip stipriai išreikštos. Daugiau apie polius, savybes ir trauką pakalbėsime gyvai Atviruose Vyrų rato susitikimuose, o dabar – 15 vyro kelio principų.
- Gyvenime užbaigtumo nėra.
Nesitikėk, kad padirbėjęs iš peties porą metelių, galėsi ilsėtis į valias likusį gyvenimą. Dalykai iš esmės nesikeičia, niekas nesibaigia. Kūrybingasis iššūkis: ,,Mylėti dabartį, grumiantis ar mylintis su ja, dovanojant gyvenimui ir pasauliui tai, ką turi geriausio“. Taip pat nesitikėk, kad tavo moteris pasikeis. Vietoj bandymo sustabdyti tai, kas neramina, puoselėk meilę. Neįmanoma išvengti grumtynių su moteriškąja puse, todėl išmok atrasti humoro nesibaigiančioje emocinėje dramoje, kuri taip patinka moterims. Tavo meilė gali pertvarkyti jos elgesį, o pastangos ją „sutaisyti“ – nuvils nuolatos. Pasaulis ir tavo moteris visada suves su nenumatytais iššūkiais. - Atvira širdis net jei labai skauda.
Gyvenimas užsidaryme, susitraukime, aukoje prieštarauja vyriškai natūrai. Nesvarbu, kaip „nudegta“, reikia tęsti gyvenimą spontaniškai ir su meile. Jei jauti, kad situacijoje užsidarai – veik atvirkščiai -praktikuok atvirumą per sąmonę, tiesią ir atvirą stovėseną, kvėpavimą. - Kurk Savo gyvenimą.
Meilė ir pagarba Tėvams yra būtina sąlyga sėkmingam ir laimingam gyvenimui. Tačiau, kuo anksčiau išsivaduosi nuo tau primetamų lūkesčių ir kritikos, tuo greičiau pradėsi statyti savojo gyvenimo pamatus. - Tiksliai žinok savo ribas.
Kiekvienas turime savo ribas, augimo limitus, likimą. Negarbinga apsimetinėti tuo, kuo nesame. Augame tik pripažindami savąsias ribas ir nuolat ties jomis laviruodami. Viską stabdančios ribos prasideda ten, kur pradedame bijoti. Vyras, kuris bijo ir vis tiek gyvena ties savo riba, yra autentiškesnis ir vertingesnis kaip kompanionas kitiems. Kur vyro ribos nėra tiek svarbu, kiek kasdienės jo pastangos ribas plečiant. - Svarbiausia – Savirealizacija.
Giliai savy kiekvienas turime neišsenkantį kūrybingumo šaltinį, į kurį susitelkę panyrame į veiklas, vedančias savirealizacijos link. Būtent tame ramiame ir giliame kūrybos-davimo procese mes būname savimi. Viskas, išskyrus šį buvimo savimi procesą, yra antrame plane. Darbas, vaikai, žmona, pinigai, kūriniai, rutina ir malonumai – visi jie paviršutiniški ir tušti, jei jie neplūduriuoja tavo gilaus buvimo jūroje. Tai yra sunki, bet labai prasminga užduotis. - Nekeisk savo nuomonės tam, kad pataikautum.
Visada verta išklausyti moterį ir jos pasiūlymus, bet būtina priimti savo paties sprendimą remiantis sava išmintim. Jeigu nepasitiki savo išmintimi, kaip tavąja galės pasitikėti moteris? Būti autentišku, veikti, suklysti ir iš to paaugti – svarbiau nei aklai elgtis, kaip siūlo moteris. Vyras visada turi prisiimti atsakomybę ir nesvarbu, kokios pasėkmės. - Tikslas visada svarbiau už santykius.
Vyras, teikiantis pirmenybę santykiams, silpnina save, apgaudinėja moterį, nėra autentiškas ir negali pasiūlyti tikrojo buvimo kartu. Gyvenimas turi būti surikiuotas vyro misijos link. Moteris visada bus laimingesnė gaudama pusvalandį neatitraukiamo dėmesio iš vyro, trumpam atsitraukusio nuo misijos, nei neribotą išblaškytą dėmesį vyro, kuris viduje nuolat jaučia tuštumą. - Ženk per savo ribas.
Optimalus vyro augimas yra tuomet, kai jis tik „persisveria“ per savo TIKRŲ galimybių ribą. Nereikia nepamatuotų ekstremumų, tereikia pamatuotai peržengti ribą ir joje išbūti tol, kol pradėsi jausti komfortą. Deja, labai mažai vyrų turi kiaušus šiai praktikai. Bijo pačios baimės, o ji, visgi, turėtų tapti draugu. - Viską daryk tik iš meilės.
Viskas, kas daroma iš meilės, sekasi. Nesvarbu, ar tai liečia vyro santykius su moterimi, ar su pasauliu. Viskas, kas daroma iš meilės, daroma nuoširdžiai, su pilnu atsidavimu, iš esmės. Dažnai gali atrodyti, kad moteris ar pasaulis vyrą atstumia, tačiau, tik veikdamas iš meilės, vyras gali prasiskverbti į juos taip giliai, kad ištirptų pilnatvėje. - Į draugų kritiką būtina reaguoti.
Rinkis draugus labai atsakingai. Atsižvelk į bendras vertybes ir pastangas augti. Periodiškas susitikimas su artimiausiu draugų vyrų ratu yra būtinas nuolatiniam augimui ir griežtai atskaitomybei prieš kitus. Kritiškas draugo komentaras, pasakytas iš meilės, yra geriausia, ko vyras gali tikėtis. Priimti ir ieškoti naudos kritikoje – vyriška. Įsižeidimas ar gynybiškumas yra moteriškos savybės vyro, kuris nesugeba priimti tiesiogiai nukreiptos vyriškos energijos. - Kuo skubiau rask tikslą.
Vyras, nežinantis savo tikslo gyvenime, yra dreifuojantis, prisitaikantis, neįdomus. Sąmoningas vyro gyvenimo tikslas yra jo gyvenimo ašis, apie kurią sukasi kiekvienos dienos darbotvarkė – disciplina. Ėjimas link tikslo turi suteikti savirealizaciją. Vyrui, turinčiam savo gyvenimo tikslą, darbas ir intymumas tėra galimybės duoti geriausią, ką jis turi. - Būk pasirengęs viską keisti.
Gyvenimas susideda iš ciklų. Ciklas susideda iš etapų – tikslo ieškojimo, ėjimo tikslo link ir jo išpildymo. Kiekvienas ciklas ir jo etapas reikalauja didelių vidinių-išorinių pokyčių. Ieškant tikslo svarbu neapsikrauti menkavertėmis veiklomis, kuo daugiau būti vienam, įsiklausyti į save. Tikslui išsipildžius, būtina tvarkingai užbaigti darbus ir pereiti į naują gyvenimo ciklą. Nė vieno iš ciklo etapų vyras paskubinti negali. - Šeima NĖRA pretekstas.
Šeima niekada nebuvo ir nebus pretekstas vyrui nesiekti savųjų didžiųjų tikslų. Jeigu vyras „užsižais“ šeimoje ir ruošoje, moteris ir vaikai tai intuityviai pajaus ir pradės mažiau gerbti. Vyras turi ieškoti ir eiti savojo tikslo link. Visų labui. - Valdyk savo dėmesį.
Kasdieniame užduočių ir pareigų maratone vyras privalo reguliariai atsitraukti ir susitelkti į save. Susivokti, kur yra, kur eina, ir ar tai jį veda arčiau savo didžiojo tikslo. Vyras turi nuolat artintis tikslo link. - Nesitikėk, kad tavo moteris pasikeis.
Moterys nuolat ir įvairiausiais būdais sąmoningai ir pasąmoningai išbando vyrus. Bandymų tikslas – suprasti, ar vyras vis dar ją myli, ar dar pakankamai stiprus vesti ją gyvenimo keliu, ar jis emociškai priklausomas, ar jis stiprus, principingas, atviras. Kuo labiau moteris myli, tuo stipiau ji išbando vyrą. Tai niekada nesibaigs.
Daugiau šia tema – Atviruose vyrų rato susitikimuose ir „Autentiško vyro“ mokymuose.
Remtasi „The way of superior man“, David Deida.